Blendery wysokoobrotowe

31-08-2017

Od jakiegoś czasu, w naszych przestrzeniach kuchennych zaczęły pojawiać się WYSOKOOBROTOWE BLENDERY KIELICHOWE, które od razu zyskały bardzo dużą popularność.

Jakie są ich zalety i czym zachwyciły setki tysięcy użytkowników ?

 

Możliwości i Przewaga.

 

WYSOKOOBROTOWE BLENDERY KIELICHOWE są urządzeniami, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają blendery tradycyjne ale na tym ich podobieństwo się kończy.

BLENDERY WYSOKOOBROTOWE uzyskują trzykrotnie wyższe obroty (25.000 – 30.000 RPM) niż blendery tradycyjne czy termomixery (6.000 – 15.000 RPM), a co za tym idzie, pozwalają w krótkim czasie uzyskać konsystencje, o jakich w przypadku blenderów tradycyjnych czy termomixerów możemy tylko pomarzyć…

Smoothie o konsystencji nektaru, upłynnianie owoców i warzyw do konsystencji soku o dużej zawartości błonnika, mielenie zbóż na mąki, funkcja emulgowania pozwalająca uzyskać bardzo gładkie zupy krem oraz sosy. Możliwość uzyskania w kilka sekund wszelkiego rodzaju past o bardzo gładkiej teksturze np. do kanapek czy serwowanych jako dip np. z chipsami!

Kruszenie lodu do konsystencji śniegu, a więc możliwość uzyskania wspaniale wyglądających drinków, sorbetów czy zdrowych domowych lodów. Produkcja smacznego masła orzechowego czy przygotowanie dla dzieci np. musu jabłkowego oraz potrawek z warzyw i owoców. Te i inne pyszności zrobimy w WYSOKOOBROTOWYM BLENDERZE KIELICHOWYM, dosłownie w kilka sekund.

Jest to zaledwie część tego do czego może posłużyć BLENDER WYSOKOOBROTOWY…  Blendowanie koktajli z odżywkami aż po produkcję własnych, naturalnych kosmetyków… to niekończące się możliwości tych urządzeń.

 

Nowoczesne Technologie

 

WYSOKOOBROTOWE BLENDERY wyróżniają się na tle innych urządzeń z tej kategorii większą ilością programów oraz zastosowaniem bardziej zaawansowanych technologii oraz rozwiązań.

Możliwość zastosowania do jednego urządzenia kilku różnych kielichów, o różnej wielkości, łącznie z kielichem personalnym, który można po zrobieniu np. smoothie zabrać ze sobą.

To bardzo innowacyjne rozwiązanie, tym bardziej, że trafiają się takie „perełki” w których programy pracy, prędkości, interwały, kierunek obrotu ostrzy, a także informacje, które umożliwiają wykonywanie czynności dostosowanych do indywidualnych preferencji, zaprogramowane są nie w samym urządzeniu ale w chipie RFID znajdującym się w rączce kielicha. Inaczej, sterowanie silnikiem jest inicjowane właśnie z chipa znajdującego się w rączce kielicha.

Komunikacja z podstawą blendera następuje poprzez zastosowanie technologii zbliżeniowej NFC znanej chociażby z „płatności zbliżeniowych„.

Pełny System Bezpieczeństwa

 

Również dzięki zastosowaniu tej technologii producent blendera, o którym mowa powyżej, stworzył zarazem najbezpieczniejsze urządzenie. Otóż blender nie pozwoli się uruchomić jeżeli pokrywa nie będzie dokładnie nałożona na kielich, a kielich nie będzie właściwie osadzony na podstawie blendera. Również zdjęcie pokrywy w trakcie pracy urządzenia, powoduje jego wyłączenie. Wszystko dzięki zastosowanej technologii NFC oraz chipom RFID zainstalowanym w rączce kielicha.

Jeszcze jedna zaleta tego rozwiązania jest taka, że bez względu na przyszłe trendy, producent zawsze będzie mógł zaprogramować wymyślony przez siebie kielich czy przystawkę tak, aby współpracowała z naszym blenderem, bez konieczności kupowania kolejnego urządzenia.   Rozwiązanie to opatentowano pod nazwą „All In One„.

 

Panel Dotykowy czy Przyciski Analogowe.

 

Bardzo szybki rozwój technologii związanych z szeroko pojętą elektroniką sprawił, że również producenci ELEKTRYCZNYCH URZĄDZEŃ KUCHENNYCH ulegli tej swoistej rewolucji. Projektowane przez siebie WYSOKOOBROTOWE BLENDERY zaopatrują w rozwiązania, które znamy chociażby ze smartfonów… dotykowe panele sterowania, kolorowe wyświetlaczepolifoniczne dzwonki obudowa z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Te rozwiązania przyciągają oczywiście uwagę potencjalnych kupujących, jednak sprawiają wrażenie mniej trwałych w zestawieniu z BLENDERAMI sterowanymi za pomocą analogowych przełączników czy potencjometrów.

Najczęściej panele sterowania pozwalają „wybierać” dedykowane programy dla uzyskania odpowiedniej konsystencji ale są też urządzenia, które dodatkowo oferują manualne sterowanie czasem pracy oraz wysokością obrotów blendera.

Cicha Praca oraz Wytrzymałość

 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że producenci prześcigają się aby stworzyć urządzenie jak najcichsze. Silnik wysokoobrotowy potrafi zrobić nie mało hałasu jeżeli nie jest dobrze wytłumiony.

I tutaj również część producentów zaskakuje rozwiązaniami.

Większość dostępnych na rynku urządzeń posiada obudowy z tworzywa czy cienkiej blachy więc na próżno oczekiwać tutaj cichej i kulturalnej pracy, choć producenci robią co mogą aby wytłumić pracę silnika oraz drgania. Trafiają się natomiast urządzenia wykonane z grubego odlewu lakierowanego proszkowo, który sam w sobie skutecznie tłumi pracę silnika oraz wibracje.

Tak więc przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonana jest obudowa blendera.

Innym nie mniej ważnym elementem wpływającym na akustykę urządzenia, na który warto zwrócić uwagę, są tzw. zabieraki czyli inaczej elementy przenoszące napęd z silnika na noże w kielichu. I tutaj również mamy całe spektrum rozwiązań.

Najczęściej stosowane połączenie, to metal-tworzywo, w miarę ciche jednak najczęściej też ulegające uszkodzeniu ze względu na duże różnice wytrzymałościowe zastosowanych materiałów.

Kolejne rozwiązanie to metal-metal, wytrzymałe jednak najbardziej hałasujące.

Ostatnie rozwiązanie, to zastosowanie metalowo-gumowych zabieraków (metal oblany gumą). Bardzo trwałe, a zarazem najciszej pracujące i tłumiące wszelkie niepożądane drgania.

 

Kształt kielicha ma znaczenie.

 

Kolejnym elementem WYSOKOOBROTOWEGO BLENDERA, którego kształt wpływa na skuteczność urządzenia jest kielich, w którym obrabiane są wszystkie produkty. Niewielka część producentów pozostała wierna ciężkim, szklanym kielichom natomiast większość otworzyła się na nowe technologie oraz materiały i zastosowała kielichy wykonane z TRITANU. Materiał, który zapewnia wytrzymałość, przezroczystość, a jest zarazem lekki i bezpieczny. WOLNY od niepożądanego i szkodliwego Bisfenolu A (BPA Free)

Nie bez znaczenia jest również sam kształt kielicha. Większość producentów stosuje dwa rodzaje kielichów inne do mokrych (koktajle, soki, smoothie, zupy) inne do suchych produktów (np. mielenie ziarna na mąkę).

Są jednak i tacy producenci, którzy dopracowali w swoich blenderach do tego stopnia kształt kielicha i ostrza noży,  że można je wykorzystywać zarówno do mokrych jak i do suchych produktów.

Przykładem może być technologia Nutrimax, połączenie czteroostrzowego noża oraz trójkątnego dzbanka. Gwarantuje szybkie i wspaniałe efekty, a także sposobność korzystania z jednego dzbanka w trakcie przygotowywania zarówno mokrych, jak i suchych produktów.

Istotnym elementem jest łatwość czyszczenia WYSOKOOBROTOWEGO BLENDERA.

Najczęściej tego typu urządzenia posiadają dedykowane programy łatwego czyszczenia, gdzie po zakończeniu pracy wystarczy napełnić kielich do połowy ciepłą wodą i dodać trzy krople detergentu. Następnie włączyć program i gotowe!

 

Szeroka paleta dostępnych programów

 

Najczęściej spotykane programy to EASY CLEAN do łatwego czyszczenia, które sprawiają, że mycie wysokoobrotowych blenderów jest banalnie proste. Kolejna opcja to program ICE CRUSH, pozwalający skruszyć lód do konsystencji śniegu, który może być z powodzeniem dodawany do pysznych drinków. Program Smoothie pozwoli na przyrządzenie tego napoju w mniej, niż 30 sekund !!! FROZEN DESERTS, to możliwość uzyskania naturalnych sorbetów oraz naturalnych lodów, bez dodatku szkodliwych substancji konserwujących, barwników czy cukru. Przy pomocy tych wysokoobrotowych blenderów można także przyrządzić smaczne zupy – krem, w których nie będzie brakować cennych witamin i enzymów. Dzięki możliwej do uzyskania emulgacji, możemy wykonać wyśmienite sosy oraz pasty. Ponadto w tych urządzeniach możemy siekać, rozdrabniaćmiksowaćupłynniaćmielićkruszyćubijaćmieszać, wszystkie produkty spożywcze jakie na co dzień wykorzystujemy w kuchni.

 

Użyteczny wyświetlacz

 

Niektóre Blendery Wysokoobrotowe posiadają wyświetlacze, inne zaś nie.

 Wyświetlacz na pewno poprawia komunikację, a co za tym idzie sprawia, że praca z blenderem jest przyjemniejsza i łatwiejszaNa wyświetlaczu zazwyczaj prezentowany jest czas pracy urządzenia, dzięki czemu przyrządzone napoje lub potrawy zawsze będą smakować tak samo.

Niektóre Blendery Wysokoobrotowe posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika, które rozłącza i unieruchamia  go do czasu ostygnięcia. W urządzeniach, które posiadają wyświetlacz, taka sytuacja jest sygnalizowana odpowiednimi piktogramami na wyświetlaczu. W urządzeniach, które takiego wyświetlacza nie posiadają, w momencie kiedy silnik przestaje pracować, użytkownicy zastanawiają się, co tak na prawdę się stało ?

OTACZAMY SIĘ PIĘKNYMI I JAKOŚCIOWYMI RZECZAMI…

 

Obecnie, coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na cechy użytkowe urządzeń kuchennych, ale również na ich wzornictwo oraz kolorystykę. Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami o wysokiej jakości, które wyglądem współgrają z wystrojem oraz umeblowaniem, nowoczesnych przestrzeni kuchennych.

WYSOKOOBROTOWE BLENDERY KIELICHOWE, są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale cechują się także efektownym wyglądem. Dzięki temu mogą również pełnić funkcję dekoracyjną.